28. tanítási hét
Kedves 7. osztály!
A második feladatunk központi témája egy különleges madár lesz, amit korábbi tanulmányaitokból már ismerhettek. Ez a madár a fülemüle, vagy más néven csalogány.
Ezt a madarat elsősorban gyönyörű hangja miatt ismerjük. Ő a legzeneibben éneklő énekesmadár, a dal királyának is nevezik. Gégéje négy hangot képes egyidejűleg kiadni, zeneileg tökéletes akkordokat is énekel.
Gyakran megjelenik irodalmi alkotásokban. Ha jól tudom irodalom órán éppen mostanában ismerkedtetek meg Arany János: A fülemile című versével. De megjelenik Tompa Mihály, Petőfi Sándor, Vörösmarty Mihály és Weöres Sándor műveiben is.
Ami minket most rajzos szemmel legjobban érdekel, az a madár ábrázolása. Szerencsére erre is szép számmal van példa ☺
Nézzétek meg alaposan ezt az összeállítást!
Gyakorlati feladat:
Rajzold le a madarat!
Szükség lesz A4 vagy A3 méretű rajzlapra, grafitceruzára, vagy valamilyen színes eszközre.
Az előbb látott képektől eltérően mi most ne rejtsük el, hanem emeljük ki nagy méretben a madarat!
A mellékelt tananyag végén találsz néhány fotót, rajzot, grafikát a fülemüléről. Nézd meg ezeket, használd bátran segítségül!
Tarthatod állítva vagy fektetve is a rajzlapot.
Rajzold le a madarat! A környezetét szabadon alakíthatod.
Színezd ki a munkádat! Akár festményt is készíthetsz! De ha ahhoz van inkább kedved, hogy grafittal árnyékold, ezt is válaszhatod! ☺
A kész munkádat fotózd le! A fotózásnál figyelj arra, hogy jól látszódjon a rajz, elég fény legyen, ne torzuljon, tehát teljesen szemből legyen fényképezve, ne vetődjön rá árnyék! Kérj segítséget a szüleidtől!
A fényképet küldd vissza az osztályfőnöködnek! Rajta keresztül jut el hozzám.
Kíváncsian várom az alkotásokat! ☺
Jó munkát kívánok mindenkinek!
Üdvözlettel:
Barbara